Atlasjet Uçan Aşçı Hizmeti Veriyor

2948

Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, diğer havayolu şirketlerinin de Luton Havalimanı’na uçmalarını beklediklerini belirterek Luton Havalimanı’nın şehir merkezine yakınlığının avantajına değindi.

Ersoy şunları söyledi, “ İlk defa bir Türk havayolu Londra ile Türkiye arasında Luton uçuşlarını başlattı. Luton, Londra şehir merkezine en çabuk ve en konforlu ulaşılabilen bir havalimanı. İlk defa bir havayolu buraya başladığı için herkes buna yabancı ama  denedikten sonra bunu fark edecekler. Uçaktan adımınızı attıktan sonra 55 dakika içerisinde rahatlıkla Londra’nın kalbine ulaşabiliyorsunuz. Çok kompakt bir havalimanı çok çabuk açılabiliyor. Havalimanına geldikten sonra çok çabuk uçağa ulaşabiliyorsunuz. Yüksek konforlu bir havalimanı bunu yaşadıktan sonra görecekler. Yolcularımız için vazgeçilmez alternatif bir havalimanı olacağına inanıyoruz, Bizden sonra diğer havayolu şirketlerinin de kademeli olarak buraya uçuşlarının başlayacağına inanıyorum.”

TEMMUZ’DA YÜZDE 90 DOLULUK 

Ersoy, İstanbul-Londra doluluk oranları için de “ Daha ilk başladığımız günlerde yüzde 60 seviyelerinde uçmaya başladık. Haziran ayında her gün seferlere başlayacağız. O doluluk oranlarını olumlu yönde etkileyecek. Haziran ayında yüzde 70 doluluk oranını aşacağız. Temmuz ayından itibaren yüzde 90 doluluk oranlarını yakalamayı hedefliyoruz” dedi.

UÇAN ŞEF HİZMET VERİYOR

Arzu eden Atlasjet yolcuları, uçuşlarında Business Class alternatifini seçerek, seyahatlerini daha ayrıcalıklı hale getirebiliyor. Business yolcularına uçuşta Sky Chef (Uçan aşçı ) hizmeti veriliyor.Uçan aşçı uygulamasına ilişkin bir soru üzerine Ersoy,uygulamayı  yolcuların şaşkınlıkla karşıladığını belirterek farklılık yarattıkları kaydetti. Ersoy,  “Luton, Londra’nın  kuzeybatısında  yer alıyor. Londra’nın batısı ve kuzeybatısı Londra’nın endüstriyel  olan gelir seviyesi yüksek kesimin olduğu bir bölüm, İşadamlarının sık sık seyahat ettiği, çıkış için kullandığı bir bölge.  O nedenle biz devamlı yolcu sayısında artış olmasını beklediğimiz için ve Londra uçuşlarına özel bir önem verdiğimizi gösterebilmek için ilk defa bu uçuşlarda Sky Chef dediğimiz “ Uçan aşçılar “ görev yapmaya başladı. Bunun nedeni Londra uçuşlarında standart uçuşlarımızın dışında çok daha zengin ikram menüleri kullanılıyor. Bunlarda bir aşçı yardımıyla servise hazırlanıyor ve servis ediliyor yolcularımıza .Bu Londra uçuşlarına verdiğimiz öneminde göstergesi ve bu hatta devamlı yolcuyu beklediğimize inandığımızı gösteren farklı bir uygulama. İlk defa özel bir havayolunun una başlaması da dünya da ilk biziz özel havayolu şirketleri içinde . Bu gerçekten  yolcular arasında şaşkınlık a karşılanıyor. Sempati ve güleryüzle kabul ediliyor ve vazgeçilmez bir farklılık yaratıyor “ diye konuştu.

RED NIGHT!

Atlasjet, bu uçuşları kutlamak üzere Londra’da bir gece düzenledi. London Red Night isimli tanıtım partisinde Murat Ersoy konuklarını misafir etti. Atlasjet’in kurumsal rengi kırmızıdan yola çıkarak yarattığı konsept ile “Red Night Parti” ismiyle düzenlenen davete, İstanbul’dan giden Atlasjet üst yönetimi ev sahipliği yaptı. Londra’daki Türk ve İngiliz turizm acenteleri, basın mensupları, havacılık sektörü temsilcileri, Türk dernekleri ve iş adamlarının biraraya geldiği davette Atlasjet’in Londra uçuşları tanıtıldı.

Murat ÇAKIR / Londra, (DHA).