CNN Ekonomi Müdürü Emin Çapa İsyan Ediyor – Video

3788

Günümüzde havacılık işletmeciliğinin ivme kazanması nedeniyle uçak bakımı da önemini arttırmaktadır. Her şeyin insanla başladığı düşüncesi ile uçak bakımında da insandan kaynaklanan kazaların ve felaketlerin en aza indirgenmesi için personelin eğitimi gerekmektedir. CNN TÜRK Ekonomi Müdürü Emin Çapa programında işci kazalarının havacılıkta ve diğer sektörlerde neden farklı işlendiğini sorguladı.
Havacılık sektörünün en önemli bileşeni olan uçak bakımında insana dayalı hata  nedenlerini azaltacak önlemler geliştirmek ve insanların kendilerini tanımalarına yardımcı  olmak en önemli amaçtır. Uçuş emniyetini uçak bakımı açısından en üst düzeye çıkarmak,  teknik nedenli gecikme ve aksaklıkları en aza indirgemek doğrudan doğruya “insan  faktörleri” ile ilgilidir.

CNN TÜRK Ekonomi Müdürü Emin Çapa, işçi ölümlerini ele aldığı programında “Uzayı canlı verirken, ölen çocuk işçinin fotoğrafını bulamıyorum” diyerek iş kazalarındaki dramatik durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Uzayda gerçekleşen kazaların bir daha aynısı gerçekleşmemesi için ne kadar çaba harcadıklarını anlatan Çapa, neden diğer kazalarda yeterli önlemler alınmıyor ve kazalar tekrarlanıyor diye işçi kazalarını bir kez daha gözler önüne serdi.