Hamile Kadını Hosteslik Eğitimi Kurtardı

1496

Zeytinburnu’nda, bir apartmanın bodrum katında bulunan ambalaj imalathanesindeki patlamanın ardından 8.5 aylık hamile olan Ayşe Akıllı (28) balkondan atlayıp bebeğiyle hayata tutundu.

BİRİNCİ KATTAN ATLADI

Patlamanın yaşandığı apartmanın birinci katında oturan ve 8.5 aylık hamile olan Ayşe Akıllı (28), alev ve dumanların arasında kalınca evinin balkonuna çıktı. Vatandaşlar, genç kadının atlaması için konteynerin üzerine karton ve battaniye koydu. Ayşe Akıllı, karnını tutarak kendisini 4.5 metre yüksekliğindeki birinci kattan boşluğa bıraktı. Yumuşak zemine düşen genç kadın, telefonla eşini arayıp, gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Ambulansla hastaneye kaldırılan genç kadının ve bebeğinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

HOSTESLİK EĞİTİMİ KURTARDI

Öğretmen olarak atanamadığı için bir süre önce hostesliğe başladığı öğrenilen Ayşe Akıllı’nın, hosteslik nedeniyle aldığı eğitim sayesinde başarılı bir biçimde atlayıp hem kendisini hem de bebeğini kurtardığı belirtildi. Akıllı’nın doğuma kadar kontrol altında tutulacağı öğrenildi.

ÖLÜ VE YARALILARIN İSMİ BELLİ OLDU

Öte yandan patlamada ölen ve yaralananların kimlikleri de netlik kazandı. Enkazdan ilk olarak çıkan cesedin Uğur Çokgülenler’e ait olduğu belirlendi. İkinci çıkarılan cesedin ise kayıp olarak ailesinin de hastanelerde aradığı ancak bulamadığı Kader Kılıç’a (22) ait olduğu, patlamadan yaklaşık 11 saat sonra 22.50 sıralarında çıkarılan cesedin ise 23 yaşındaki Eda Can adlı kadına ait olduğu öğrenildi. Patlamada yaralanan vatandaşların isimlerinin ise Faruk Kontuva, Ayhan Işık, Serdar Topuz, Abdullah Kocasakal, Abbas Borucu, Yunus Pazarcıklıel, Aybüke Şevkal ve binadan atlayan hamile Ayşe Akıllı (28) olduğu belirtildi. Kurtarma çalışmaları sırasında dumandan etkilenerek yaralanan itfaiye erinin isminin ise Oktay Akçay olduğu öğrenildi.

.