Havacılık Festivali Programı Belli Oldu, Neler Yok ki..!

3794

Türkiye’nin nefes kesen havacılık festivali bu yıl da adından sıkça söz ettirecek. Festivale sayılı günler kaldı. TATCA tarafından hazırlanan festivalde yok yok. Her havacının katılması gereken festivalin programı belli oldu. İçeriğe bakılırsa TATCA bu yıl bizi gerçekten uçuracak. Hezarfen Havacılık Dergisi olarak kalbi göklerde olan bütün havacılık sevdalılarını TATCA tarafından hazırlanan Havacılık Festivaline davet ediyoruz.

“Bir çocuğun ufkunda yeni pencere açabilirsek ne mutlu!” diyerek yola çıkılan havacılık festivali bu sene ikinci defa organize ediliyor. Geçen yıl Selçuk-Efes Havaalanı’nda; Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği öncülüğünde ve Devajans organizasyonu ile düzenlenen “TATCA Havacılık Festivali” bu yıl da İzmir Selçuk-Efes Havaalanı’nda  13-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. 

Geçen yıl düzenlendiği tek günde yaklaşık 8 bin kişinin ziyaret ettiği, 28 katılımcı kurum kuruluşun yer aldığı ve çeşitli havacılık etkinliklerin düzenlendiği festival, havacılık sektörünü aynı noktada toplamayı başarmıştı. Geçen yıl olduğu gibi etkinliğin ana sponsoru bu sene de TAV Havalimanı İşletmeleri. Bu senenin etkinlik sponsorları arasında; Atlas Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air, ICF, Corendon, Free Bird’ de yer almaktadır. Destekleyen kurumlar arasında; TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Şirketleri, Türk Hava Kurumu, İstanbul Havacılık Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediyesi, yer alıyor. İki gün boyunca sürecek olan festivalde; Hava Akrobasi Gösterileri, IVAO Sanal Havacılık Gösterileri, Paraşüt Gösterileri, Helikopter Gösterileri, Havacılık Temalı Yer Etkinlikleri, Üniversite ve Kulüp Etkinlikleri, Model Uçak Gösterileri, Çocuk Oyun Alanları, Konserler, Hediye Uçuşlar ve Yarışmalar düzenlenecektir. 
    
Bu yıl da bütün havacılık sevdalılarını misafir etmeyi amaçlayan festivalde yer alacak konuklar unutulmaz iki gün geçirecekler. Etkinliğe gelecek olan misafirler çekilişler ile farklı hava taşıtları ile ücretsiz uçuş hakkı kazanacaklardır.

Dünyaca ünlü gösteri pilotumuz Ali İsmet Öztürk, Oğuzhan Yararcan ve İtalyan Pilot Maurizio Perissinotto’nun yer çekimine meydan okuyan gösterilerinin yanında, Romanya’dan gelen ve İzmir’de ilk defa gösterici uçuşu yapacak olan “Hawks of Romanian” ekibi de izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak…

70x100 poster-01 (1) tatca program-01.