Türkiye’ye Caretta Caretta İsimli Havalimanı Yapılıyor. Hangi Şehir Mi?

6256

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, Antalya’nın kalkınması için bazı projelerinin olduğunu açıkladı.

ANTALYA’YA 50 KİLOMETRELİK KUZEY ÇEVRE YOLU

Bir ilin kalkınması için olmazsa olmazların başında ulaşım ve iletişim altyapısının geldiğini anlatan Elvan, ulaşım ve iletişim altyapısının başında da karayolunun geldiğini bildirdi.

BÖLÜNMÜŞ YOL HALİNE GETİRİLECEK

Elmalı-Korkuteli yolunu “bölünmüş yol” haline getireceklerini ifade eden Lütfi Elvan, şöyle konuştu, “Elmalı-Gömbe-Kalkan ve Elmalı-Gömbe-Kasaba-Kaş yolunu yapacağız. Kemer’den Kumluca’ya bölünmüş yol çalışmalarına bu yıl başlıyoruz. Finike-Demre-Kaş-Kalkan yolu güzergahında 8 kilometrelik tünel açacağız. Burdur’a Çubukbeli’nden tünelle geçeceğiz. Artık Burdur, Antalya’ya çok daha yakın olacak. En kısa sürede 50 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu’nun kazmasını vuracağız.”


TARIMSAL ÜRÜNLER HIZLI TRENLERLE TAŞINACAK

Elvan, Antalya’nın büyümesi, güçlenmesi ve dünyanın parlayan yıldızı olabilmesi için hızlı trenprojelerini hayata geçireceklerini ifade etti.

İstanbul’u hızlı trenle Antalya’ya bağlayacaklarını anlatan Lütfi Elvan, “Kayseri ve Konya’yı hızlı trenle Antalya’ya bağlıyoruz. Bu iki hızlı tren projesi için 20 milyar lira harcayacağız. 2020’de her iki projeyi de tamamlayacağız” diye konuştu.

HAVALİMANI İSMİ CARETTA CARETTA OLACAK

Antalya-Eskişehir hattında yılda 10 milyon ton meyve ve sebze taşınacağını belirten Elvan, Antalya’nın tarımsal ürünlerinin hızlı trenlerle taşınacağını söyledi.

Antalya’nın batısında da havalimanı projeleri olduğunu aktaran Elvan, Batı Antalya’ya yapılacak havalimanının isminin ise “Caretta Caretta” olacağını bildirdi.